STOWARZYSZENIE

 

O NAS
STRONA GŁÓWNA
MANIFEST
GENEZA I CELE
KONTAKT
WYSZUKIWARKA
HISTORIA GRUPY

GALERIA ZDJĘĆ

FILMY

DO SŁUCHANIA

TEATR SANTO SUBITO

POEZJA

DO CZYTANIA

RZYM 16-23.10.2010

ZIEMIA ŚWIĘTA 19 - 26.04.2013

 

2007.05.19 Majówka w Kampinosie, encyklika Soilicitudo Rei Socialis

W piękny sobotni poranek 19 maja, po wspólnej modlitwie i prośbie do św. Krzysztofa o szczęśliwą podróż, wyruszyliśmy na pierwszą tegoroczną, wspólną majówkę do Puszczy Kampinoskiej. Pogoda, zamówiona przez niezawodnego ks. Piotra oczywiście dopisała, nadając naszej wyprawie niezwykłego kolorytu. Skąpani w majowym słońcu mknęliśmy (oczywiście przestrzegając obowiązujących ograniczeń prędkości) po typowo polskich drogach, wśród przepięknego mazowieckiego pejzażu, tych pagórków leśnych (...), łąk zielonych szeroko nad (...) [błękitną Wisłą] rozciągnionych. Po szybkiej i przyjemnej (w niezwykle miłej atmosferze) jeździe, dotarliśmy do miejscowości Granica, gdzie zostaliśmy serdecznie powitani przez gospodarzy ( i ich zwierzęcych strażników). 

Dzięki zaradności i operatywności ks. Piotra bardzo szybko udało nam się przygotować do mszy świętej. Ta odbyła się pod pięknym rozłożystym grabem(*) - drzewem, które użyczyło nam cienia pod swym liściem, sprawiło iż nie doszło nas tu słońce, a wreszcie wdzięcznie szumiało harmonizując się z pięknymi słowami naszego duchowego przewodnika dotyczącymi potrzeby pomocy innym. Kazanie zostało wygłoszone wśród szelestu liści, treli ptaków... i niewielkiej ilości podgryzających nas komarów.

 

Po słodkim poczęstunku zorganizowanym przez Martusię Garbulińską (mniam, mniam!) podjęliśmy się realizacji „działań grupowych”. Jeden z zespołów, prowadzony przez ks. Piotra wyruszył na poszukiwanie czarnej brzozy, niezwykłego a spotykanego w tej okolicy drzewa, drugi zaś zespół podjął się nierównej próby sił (4:11) na „boisku piłkarskim”. Dzięki Beatce, Basi, a przede wszystkim za sprawą ks. Piotra poznaliśmy niezwykłe kwiaty, pnącza, krzewy, drzewa... zdobiące Puszczę Kampinoską. Chwili refleksji oddaliśmy się, odwiedzając cmentarz poległych w tamtejszych lasach żołnierzy. Podążając za naszym przewodnikiem zobaczyliśmy prześliczną, udekorowaną kwiatami kapliczkę, dalej zaś skanseny uzmysławiające, jak wyglądało dawne życie w tych pokrytych strzechą chatach.

W tym czasie panowie (w liczbie 4) odnieśli punktowe zwycięstwo nad młodzieżą płci różnej (w liczbie 11 sztuk), dając się jednak pokonać młodzieńczej kondycji, a czym świadczyć mogą narzekania na ból w stawach, kościach, plecach, krzyżach... niektórych z dorosłych zawodników (Ci prosili o możliwość zachowania anonimowości). Po takich wrażeniach obiad przygotowany przez p. Hannę Deles – goszczącą nas właścicielkę leśniczówki smakował w dwójnasób wybornie.

Po obiedzie rozmawialiśmy o encyklice Jana Pawła II-„Soilicitudo Rei Socialis” czyli „Społeczna troska”. Dzieliliśmy się obserwacjami na temat otaczającej nas rzeczywistości, mówiliśmy o pewnych dysproporcjach materialnych i szukaliśmy recepty na uleczenie tej sytuacji w słowach szczególnie ukochanego przez nas Naszego Papieża. Zastanawialiśmy się też nad zrealizowanymi w czasie (dwuletniego!) istnienia grupy Santo Subito celami, snuliśmy plany na przyszłość.

 

Wieczór zaś spędziliśmy przy ognisku: piekąc kiełbaski (chleb i co się dało!), śpiewając... i z lekka odganiając komary. Około godziny 21 wszyscy bezpiecznie, pomimo drobnych przygód dotarliśmy zmęczeni, ale bardzo zadowoleni do naszych domów.


(*) choć hipotezy na temat gatunku tego drzewa, nie udało nam się ostatecznie zweryfikować

 Galeria zdjęć


GALERIA POZIOMA
ŚWIĘTY JAN PAWEŁ II

!!! CO, GDZIE, KIEDY !!!
czerwiec, 2019
pnwtśrczptsbnd
12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
BŁOGOSŁAWIEŃSTWO

PODZIĘKOWANIA

BŁOGOSŁAWIEŃSTWO

AKT ZAWIERZENIA GRUPY

SONDA
Czy Polacy wystarczająco pielęgnują pamięć św. Jana Pawła II
TAK
NIE

Wyniki
WAŻNE STRONY

Stowarzyszenie Pamięci Jana Pawła II
Ruch kolekcjonerów
pamiątek Jana Pawła II
stowjanpawel2.rejowiec.pl

Parafia Św. Ojca Pio na Kabatach w Warszawie
Parafia przy której działa
grupa Santo Subito
www.opio.pl

KONTO UŻYTKOWNIKA
Witaj,
nie jesteś zalogowany.

Zaloguj się
Grupa "Santo Subito" - Parafia Św. Ojca Pio w Warszawie
ul. Rybałtów 25 - tel. Maciek 607-370-111, Piotr 604-280-522
e-mail: maciej.tc@gmail.com, popoinke@gmail.com
Informacje działają w oparciu o system CMS Webman
Generowanie strony [s]: 0.0520