STOWARZYSZENIE

 

O NAS
STRONA GŁÓWNA
MANIFEST
GENEZA I CELE
KONTAKT
WYSZUKIWARKA
HISTORIA GRUPY

GALERIA ZDJĘĆ

FILMY

DO SŁUCHANIA

TEATR SANTO SUBITO

POEZJA

DO CZYTANIA

RZYM 16-23.10.2010

ZIEMIA ŚWIĘTA 19 - 26.04.2013

 

2008.06.01 Przyjazd do Warszawy dzieci z Gołdapi

W 2008 roku Dzień Dziecka zaczęliśmy planować bardzo wcześnie.

Jeszcze przed Wielkanocą rozpoczęliśmy przygotowania do zbiórki pieniędzy, które przeznaczyliśmy na przyjazd dzieci z Domu Dziecka w Gołdapi do Warszawy.

Akcja ciasteczkowa powiodła się znakomicie, zebrane środki pozwoliły na zrealizowanie marzeń dzieci – zorganizowanie przejazdu i ciekawego pobytu w stolicy.

Atrakcji zaplanowaliśmy wiele, dwa dni były wypełnione nimi co do minuty, Marek  precyzyjnie ustalił szczegóły pobytu i wraz z Kasią wcielił się na te dni w rolę przewodnika po Warszawie. I trzeba przyznać, że zrobił to wspaniale. 

Grupa 33 dzieci wraz z opiekunami zwiedziła Łazienki Królewskie i Pałac na Wodzie, odbyła przejażdżkę metrem, posiliła się w fast-foodzie, w kinie IMAX obejrzała projekcję trójwymiarowego filmu „Życie oceanów”, zwiedziła Stare Miasto, Zamek Królewski, na Placu Teatralnym zatrzymała się przy Grobie Nieznanego Żołnierza i w miejscu, gdzie odbywała się pamiętna msza św. odprawiana przez papieża Jan Pawła II w 1979 r.

Wieczorem grupa udała się na odpoczynek do Niepokalanowa do Ojców Dominikanów.

W niedzielę 1 czerwca dzieci zwiedziły rano w Niepokalanowie muzeum Ojca Kolbego i starą kaplicę, po czym przybyły do Warszawy na Kabaty do parafii św. Ojca Pio, gdzie grupa „Santo Subito” czekała już na gości z poczęstunkiem: ciastami, kanapkami, owocami.

Odbyło się krótkie spotkanie Santo Subito i dzieci z Gołdapi, pełne serdeczności i wymiany wzajemnych życzeń i podziękowań.

Dzieci otrzymały prezenty z okazji swojego święta ufundowane specjalnie na tę okazję przez młodą parę, która właśnie wzięła ślub w naszym kościele oraz Piotra M.

Wspólnie uczestniczyliśmy w niedzielnej mszy św., której przewodniczył ks. Piotr.

Pani Dyrektor złożyła wszystkim parafianom gorące podziękowania za hojność i ofiarność podczas zbiórki pieniędzy dla dzieci.

Grupa „Santo Subito” otrzymała specjalne podziękowania w postaci pięknego dyplomu i pracy wykonanej ręcznie przez dzieci.

Nasze spotkanie utrwaliliśmy poprzez wspólne zdjęcie i goście wyruszyli dalej, aby zwiedzać Muzeum Powstania Warszawskiego.

Posilili się w Mc Donald`s, na koniec zwiedzili centrum Warszawy, obejrzeli jej panoramę z Pałacu Kultury oraz Muzeum Techniki i wystawę krzywych luster.

Pogoda była piękna, słoneczna, upalna, humory dopisywały, a liczba atrakcji sprawiła, że dzieci wracały do Gołdapi zmęczone, ale bardzo zadowolone.

Gdyby człowiek każdego dnia rzucał kwiatek na drogę swojego bliźniego, ulice ziemi wypełniłyby się radością”.

Nas, „Santo-Subitowców”, to spotkanie zachęciło do dalszych działań i inicjatyw na rzecz innych.

Po powrocie z Warszawy w następnym tygodniu czekało nas pełne zaskoczenie. Dostaliśmy od każdego dziecka piękne, napisane ręcznie, osobiste podziękowanie za zorganizowanie wyjazdu do Stolicy. Czytając te krótkie liściki zrozumieliśmy jak dużo taki wyjazd znaczył dla tych dzieci. Cieszymy się, że chociaż w ten sposób mogliśmy spełnić ich marzenia. A przede wszystkim dziękujemy Markowi, bez którego ten wyjazd nie doszedłby do skutku. 

Również Pani Dyrektor przesłała dla naszej grupy gorące podziękowania za zorganizowanie pobytu dzieci w Warszawie i opieki nad nimi.

Galeria zdjęć


GALERIA POZIOMA
ŚWIĘTY JAN PAWEŁ II

!!! CO, GDZIE, KIEDY !!!
czerwiec, 2019
pnwtśrczptsbnd
12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
BŁOGOSŁAWIEŃSTWO

PODZIĘKOWANIA

BŁOGOSŁAWIEŃSTWO

AKT ZAWIERZENIA GRUPY

SONDA
Czy Polacy wystarczająco pielęgnują pamięć św. Jana Pawła II
TAK
NIE

Wyniki
WAŻNE STRONY

Parafia Św. Ojca Pio na Kabatach w Warszawie
Parafia przy której działa
grupa Santo Subito
www.opio.pl

Stowarzyszenie Pamięci Jana Pawła II
Ruch kolekcjonerów
pamiątek Jana Pawła II
stowjanpawel2.rejowiec.pl

KONTO UŻYTKOWNIKA
Witaj,
nie jesteś zalogowany.

Zaloguj się
Grupa "Santo Subito" - Parafia Św. Ojca Pio w Warszawie
ul. Rybałtów 25 - tel. Maciek 607-370-111, Piotr 604-280-522
e-mail: maciej.tc@gmail.com, popoinke@gmail.com
Informacje działają w oparciu o system CMS Webman
Generowanie strony [s]: 0.0508