STOWARZYSZENIE

 

O NAS
STRONA GŁÓWNA
MANIFEST
GENEZA I CELE
KONTAKT
WYSZUKIWARKA
HISTORIA GRUPY

GALERIA ZDJĘĆ

FILMY

DO SŁUCHANIA

TEATR SANTO SUBITO

POEZJA

DO CZYTANIA

RZYM 16-23.10.2010

ZIEMIA ŚWIĘTA 19 - 26.04.2013

 

2006.10.15 28-rocznica wyboru Jana Pawła II

15 października 2006, w dniu ogłoszonym Dniem Papieskim, w naszym kościele pod wezwaniem św. Ojca Pio, po Mszy Św. o godzinie 20, odprawionej przez księdza Piotra, przeżywaliśmy wspólnie z Ojcem Świętym Janem Pawłem II modlitwę przez niego ukochaną – różaniec.
Chcieliśmy uczcić ten dzień właśnie poprzez modlitwę różańcową, pomni Jego słów z 1978 roku: „Różaniec to modlitwa, którą bardzo ukochałem. Przedziwna modlitwa! Przedziwna w swej prostocie i głębi zarazem.”Piotr wprowadził wszystkich zebranych w podniosły nastrój, przypominając nam urywkami filmowymi chwilę wyboru Karola Wojtyły na Stolicę Piotrową i obrazy euforii w naszej ojczyźnie z tamtych dni. Wraz ze scholą zaśpiewaliśmy ze wzruszeniem „Sadownika” – pieśń, która stała się nam bardzo bliska i przy której czujemy się prawdziwie wspólnotą skupioną wokół postaci Jana Pawła II. A potem środkiem kościoła, w skupieniu i powoli, prowadzone snopem światła weszły od strony chóru nasze dzieci połączone wielkim, drewnianym różańcem.

 


Rozpoczęliśmy odmawianie różańca łącząc się w modlitwie z Ojcem Świętym, którego głos z płyty CD rozbrzmiewał w naszej świątyni. Czuliśmy się tak, jakby był z nami. Piotr obdarzył nas pięknymi obrazami – wyświetlanymi slajdami, ukazującymi Papieża pogrążonego w skupieniu i modlitwie. Rozważaliśmy tego dnia różańcowe tajemnice radosne i przypominaliśmy sobie fragmenty przemówień JPII wygłaszane przy rożnych okazjach. Szczególnie zapadły nam w serca słowa z 29.X.2003 roku: „Dlatego byłoby rzeczą naprawdę pożądaną, aby rodzina powróciła do pięknego zwyczaju odmawiania Różańca Świętego w domu, jak to bywało w poprzednich pokoleniach. Rodzina, która modli się zjednoczona, zjednoczona pozostaje”.

Po skończonej modlitwie dzieci rozdały wszystkim zgromadzonym świece, które wzajemnie od siebie zapalaliśmy. I znów jak półtora roku temu poczuliśmy się sobie bardzo bliscy, serdeczni, lepsi… Chcemy, aby Chrystus prawdziwie zamieszkał w naszych sercach. Z zapałem słuchaliśmy apelu księdza Piotra, aby odmawiać różaniec w rodzinach. Na pożegnanie zaśpiewaliśmy pieśń, której nie mogło zabraknąć – „Barkę”: „O Panie, Ty na Niego spojrzałeś…”

 

Galeria zdjęć

 


GALERIA POZIOMA
ŚWIĘTY JAN PAWEŁ II

!!! CO, GDZIE, KIEDY !!!
maj, 2019
pnwtśrczptsbnd
12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031
BŁOGOSŁAWIEŃSTWO

PODZIĘKOWANIA

BŁOGOSŁAWIEŃSTWO

AKT ZAWIERZENIA GRUPY

SONDA
Czy Polacy wystarczająco pielęgnują pamięć św. Jana Pawła II
TAK
NIE

Wyniki
WAŻNE STRONY

Parafia Św. Ojca Pio na Kabatach w Warszawie
Parafia przy której działa
grupa Santo Subito
www.opio.pl

Stowarzyszenie Pamięci Jana Pawła II
Ruch kolekcjonerów
pamiątek Jana Pawła II
stowjanpawel2.rejowiec.pl

KONTO UŻYTKOWNIKA
Witaj,
nie jesteś zalogowany.

Zaloguj się
Grupa "Santo Subito" - Parafia Św. Ojca Pio w Warszawie
ul. Rybałtów 25 - tel. Maciek 607-370-111, Piotr 604-280-522
e-mail: maciej.tc@gmail.com, popoinke@gmail.com
Informacje działają w oparciu o system CMS Webman
Generowanie strony [s]: 0.0464