STOWARZYSZENIE

 

O NAS
STRONA GŁÓWNA
MANIFEST
GENEZA I CELE
KONTAKT
WYSZUKIWARKA
HISTORIA GRUPY

GALERIA ZDJĘĆ

FILMY

DO SŁUCHANIA

TEATR SANTO SUBITO

POEZJA

DO CZYTANIA

RZYM 16-23.10.2010

ZIEMIA ŚWIĘTA 19 - 26.04.2013

 

2005.06.18 Spotkanie grupy, książka Miłość i odpowiedzialność

Drugie nasze spotkanie w dniu 18.06.2005 to zmaganie się z jedną z najtrudniejszych ale również najciekawszych książek napisanych przez Karola Wojtyłę - "Miłość i odpowiedzialność".

 

 

W związku z całym doświadczeniem życiowym (w wieku 9 lat Papież stracił matkę, a jako 21-letni młodzieniec, nie miał już nikogo z najbliższych) spojrzenie Papieża na miłość ludzką stało się Jego wielkim tematem, którym zajmował się przez całe życie. Po latach Papież wyznał "Jako kapłan i duszpasterz byłem zawsze szczególnie blisko związany z ludźmi młodymi, chłopcami i dziewczętami, którzy wzajemnie znajdowali siebie, dokonywali wyboru, zakładali rodziny, błogosławiłem ich małżeństwa ale przedtem starałem się ich do tego sakramentu przygotować".

 

 

Książka "Miłość i odpowiedzialność" powstała w okresie kiedy Karol Wojtyła był duszpasterzem akademickim i spowiednikiem młodzieży. W tym czasie Karol Wojtyła często podróżował z młodzieżą, rozmawiał z nią wiele i o wszystkim, przeżywał z nią jej problemy miłosne i rodzinne. Tak poznawał ich doznania, które w piękny sposób opisał w tej książce. To młodzi ludzie byli dla Karola Wojtyły żywym przykładem miłości i odpowiedzialności w tworzeniu rodziny, wychowywaniu dzieci. Dzieląc się z Nim swoimi refleksjami przekazywali wiedzę nie tylko o duchowym wymiarze miłości ale także o jej aspekcie biologiczno-fizjologicznym. Autor "Miłości i odpowiedzialności" nie bał się poruszyć tematu obrony życia poczętego i przestrzegał zawsze, że wraz z miłością musi iść odpowiedzialność, za nowo narodzone życie, za jego wychowanie i rozwój. "Miłość i odpowiedzialność" to piękna lektura dla wszystkich osób doświadczających po raz pierwszy uczucia miłości, planujących założenie rodziny, poczęcie dzieci. W dzisiejszym świecie, który zniszczył wiele wartości rodzinnych i zasad moralnych, książka ta pozwala przypomnieć o podstawowych wartościach jakimi zawsze były dla Papieża: miłość, rodzina i dar życia poczętego.

 

Galeria zdjęć


GALERIA POZIOMA
ŚWIĘTY JAN PAWEŁ II

!!! CO, GDZIE, KIEDY !!!
czerwiec, 2019
pnwtśrczptsbnd
12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
BŁOGOSŁAWIEŃSTWO

PODZIĘKOWANIA

BŁOGOSŁAWIEŃSTWO

AKT ZAWIERZENIA GRUPY

SONDA
Czy Polacy wystarczająco pielęgnują pamięć św. Jana Pawła II
TAK
NIE

Wyniki
WAŻNE STRONY

Stowarzyszenie Pamięci Jana Pawła II
Ruch kolekcjonerów
pamiątek Jana Pawła II
stowjanpawel2.rejowiec.pl

Parafia Św. Ojca Pio na Kabatach w Warszawie
Parafia przy której działa
grupa Santo Subito
www.opio.pl

KONTO UŻYTKOWNIKA
Witaj,
nie jesteś zalogowany.

Zaloguj się
Grupa "Santo Subito" - Parafia Św. Ojca Pio w Warszawie
ul. Rybałtów 25 - tel. Maciek 607-370-111, Piotr 604-280-522
e-mail: maciej.tc@gmail.com, popoinke@gmail.com
Informacje działają w oparciu o system CMS Webman
Generowanie strony [s]: 0.0503