STOWARZYSZENIE

 

O NAS
STRONA GŁÓWNA
MANIFEST
GENEZA I CELE
KONTAKT
WYSZUKIWARKA
HISTORIA GRUPY

GALERIA ZDJĘĆ

FILMY

DO SŁUCHANIA

TEATR SANTO SUBITO

POEZJA

DO CZYTANIA

RZYM 16-23.10.2010

ZIEMIA ŚWIĘTA 19 - 26.04.2013

 

2019.03.23 Rekolekcje Wielkanocne z Ks. Piotrem

 

I było tak jak dawniej…

 

Nasz Kościół, nasz Kapłan, nasza Wspólnota.

 

Wydarzenia ostatnich miesięcy zostały zepchnięte w najodleglejsze zakamarki naszej pamięci. Przestrzeń wypełniło oczekiwanie na piękno słowa, celebry, gestu. I niewymuszona, obopólna radość.

 

Intencja Eucharystii połączyła nas w jedną rodzinę. Modliliśmy się za nas wszystkich i siostrzeńca naszego Kapłana.

 

 

Na początku kazania po kościele rozbiegły się ruchliwe myszki. Widzieliśmy je oczyma wyobraźni. Wędrując w labiryncie, utartym szlakiem, podążały w kierunku miejsca, gdzie zawsze znajdowały ser, mysi przysmak, i mogły zaspokoić głód. Kiedy dotarły do miejsca serowej uczty okazało się, że przysmaku tym razem nie ma. Tylko niektóre podążyły dalej w poszukiwaniu. I znalazły!!!

 

Tego sobotniego przedpołudnia my również podążyliśmy nieco dalej w labiryncie życia w poszukiwaniu, z nadzieją, karmiąc duszę. Karmiliśmy się słowami wygłoszonymi przez Benedykta XVI, dnia 2 lutego 2013 roku, podczas Mszy św. w Bazylice Watykańskiej w święto Ofiarowania Pańskiego. Słowa te stały się kanwą dalszej części rozważań naszego Kapłana.

 

 

Benedykt XVI widząc koniec swojego życia mówił o Chrystusie, który daje nadzieję i przynosi miłość, prosił, aby podtrzymywać wiarę.

 

Zachęcał do umacniania wiary:

„Proszę was (…) o wspominanie, jakby w duchowej pielgrzymce, pierwszej miłości, którą Pan Jezus Chrystus rozpalił wasze serce – nie w sensie nostalgicznym, ale dla podsycania tego płomienia. Dlatego trzeba przebywać z Nim w ciszy adoracji; i w ten sposób wzbudzać w sobie pragnienie i radość z podzielania Jego życia, wyborów, posłuszeństwa wiary, błogosławieństwa ubogich, radykalizmu miłości.” 

 

Zachęcał do pielęgnowania wiary:

„…zachęcam was do pielęgnowania wiary, która potrafi rozpoznać mądrość słabości. Pośród radości i smutków obecnych czasów, kiedy surowość i ciężar krzyża dają o sobie znać, nie wątpcie, że kenosi Chrystusa  już jest zwycięstwem paschalnym. Właśnie przy ludzkich ograniczeniach i w ludzkiej słabości jesteśmy powołani do tego, aby żyć na wzór Chrystusa, przez totalny wysiłek, który zapowiada – na miarę osiągalną w doczesności (…) – eschatologiczną doskonałość. 

 

Zachęcał do odnowienia wiary:

„…zachęcam was do odnowienia wiary, dzięki której jesteście pielgrzymami ku przyszłości. (…) Nie przyłączajcie się do proroków nieszczęścia, którzy głoszą kres lub bezsensowność życia (…) w Kościele naszych czasów; przyobleczcie się raczej w Jezusa Chrystusa i przywdziejcie zbroję światła – jak wzywa święty Paweł – bądźcie przebudzeni i czujni.”

 

 

Usłyszeliśmy słowa pociechy w tak trudnym dla Kościoła czasie. Kościół nie zginie – mówił nasz Kapłan – może zaniknąć w  pewnych rejonach, może nastąpić jego śmierć cząstkowa, rozerwanie mistycznego ciała Chrystusa. Ale Bóg już wie jaki będzie NOWY KOŚCIÓŁ.

 

 

Najpierw Stół Pański – „bierzcie i jedzcie, to jest Ciało Moje”, a później, w sali papieskiej, ziemski stół i pyszne „babeczki Haneczki”. Nieskrępowana, swobodna rozmowa na tematy trudne i nieco lżejsze, herbata z cytryną dla naszego Kapłana, który świeżo po przebytej chorobie, wiele gestów dobra i miłości.

 

To przedpołudnie to niewątpliwie ogromny kawałek sera o wysublimowanym smaku.

 

Już marzymy o kolejnym kawałku…

 

Galeria zdjęć


GALERIA POZIOMA
ŚWIĘTY JAN PAWEŁ II

!!! CO, GDZIE, KIEDY !!!
lipiec, 2020
pnwtśrczptsbnd
12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031
BŁOGOSŁAWIEŃSTWO

PODZIĘKOWANIA

BŁOGOSŁAWIEŃSTWO

AKT ZAWIERZENIA GRUPY

SONDA
Czy Polacy wystarczająco pielęgnują pamięć św. Jana Pawła II
TAK
NIE

Wyniki
WAŻNE STRONY

Parafia Św. Ojca Pio na Kabatach w Warszawie
Parafia przy której działa
grupa Santo Subito
www.opio.pl

KONTO UŻYTKOWNIKA
Witaj,
nie jesteś zalogowany.

Zaloguj się
Grupa "Santo Subito" - Parafia Św. Ojca Pio w Warszawie
ul. Rybałtów 25 - tel. Maciek 607-370-111, Piotr 604-280-522
e-mail: maciej.tc@gmail.com, popoinke@gmail.com
Informacje działają w oparciu o system CMS Webman
Generowanie strony [s]: 0.0985