STOWARZYSZENIE

 

O NAS
STRONA GŁÓWNA
MANIFEST
GENEZA I CELE
KONTAKT
WYSZUKIWARKA
HISTORIA GRUPY

GALERIA ZDJĘĆ

FILMY

DO SŁUCHANIA

TEATR SANTO SUBITO

POEZJA

DO CZYTANIA

RZYM 16-23.10.2010

ZIEMIA ŚWIĘTA 19 - 26.04.2013

 

2017.10.07 Gala Totus Tuus 2017

 

7.10.2017 miałam zaszczyt uczestniczyć jako przedstawicielka naszego Stowarzyszenia Santo Subito w uroczystej gali wręczenia nagród Totus Tuus 2017.

 

Nagrody Totus przyznawane są przez Fundację Dzieło Nowego Tysiąclecia co roku w przeddzień Dnia Papieskiego. Nagroda ta nazywana jest katolickim Noblem i jest przyznawana od 2000 roku.

Jej laureatami są osoby fizyczne i instytucje, które aktywnie przyczyniają się do propagowania wartości chrześcijańskich.

 

W uroczystości, która miała miejsce jak co roku w gościnnym Zamku Królewskim przyznano nagrody za osiągnięcia w dziedzinie kultury chrześcijańskiej, za umacnianie godności człowieka, propagowanie nauczania Św. Jana Pawła II.

 

Przyznano także nagrodę Totus medialny dla upamiętnienia bp. Jana Chrapka i jego roli w ukazywaniu osoby Św. Jana Pawła II i jego nauczania.

 

 

W tym roku decyzją Rady Fundacji dodatkowo przyznano nagrodę specjalną Totus twórcom muzycznej, choreograficznej i literackiej oprawy Światowych Dni Młodzieży.

 

Laureatami w wymienionych kategoriach zostali:

 

1. Kategoria: propagowanie kultury chrześcijańskiej

Jerzy Kalina - malarz, rzeźbiarz, scenograf - autor m.in Pomnika Katyńskiego w Podkowie Leśnej, koncepcji Muzeum Katyńskiego w Cytadeli Warszawskiej.

 

2. Kategoria: godność człowieka i pomoc niepełnosprawnym

Jan Arczewski - twórca telefonu zaufania dla osób niepełnosprawnych, mimo własnej niepełnosprawności od 1986 roku służy radą i pomocą osobom potrzebującym wsparcia. Przeprowadza około 300 rozmów miesięcznie. Często rozmawia z osobami, które nie widzą sensu dalszego życia i wtedy mówi im: „Nie lękajcie się, nie ma takiej sytuacji, z której nie ma wyjścia". Jakże te słowa przypominają nam Św. Jana Pawła II.

 

 

3. Kategoria: propagowanie nauczania Św. Jana Pawła II

Progimnazjum w Wilnie - nagroda za wyjątkową aktywność i organizację procesu dydaktycznego, wychowania i upowszechniania nauki Św. Jana Pawła II na Wileńszczyźnie

 

4. Kategoria: Totus medialny

Radio Plus za przybliżenie postaci Św. Jana Pawła II, w tym audycję "Nocne światła" Pawła Krzemińskiego.

 

5. Nagroda specjalna za muzyczną choreograficzną i literacką oprawę Światowych Dni Młodzieży

Nagrodę przekazano na ręce kardynała Stanisława Dziwisza, który w słowach podziękowania podkreślił, że zasłużyły na nią setki osób aktywnie pracujących podczas ŚDM.

 

 

Przewodniczący Rady Fundacji "Dzieło Nowego Tysiąclecia" metropolita warszawski kardynał Kazimierz Nycz podkreślił, że nagrody Totus 2017 pozwoliły wydobyć z cienia kilkadziesiąt osób, które promują naukę Św. Jana Pawła II oraz godność człowieka.

 

Podkreślił również jak wielkie znaczenie ma kontynuowanie idei Św. Jana Pawła II (Dzieło Nowego Tysiąclecia) i pomoc stypendialna dla młodzieży z ubogich rodzin pozwalająca im na lepsze, godne życie.

 

W gali rozdania nagród uczestniczyło bardzo wielu znamienitych gości: wyżej wspomniany kardynał Kazimierz Nycz, kardynał Stanisław Dziwisz, także m.in abp Stanisław Gądecki, prymas senior abp Józef Kowalczyk, abp Wojciech Polak i wielu innych dostojników kościelnych jak również przedstawicieli rządu, parlamentu, świata nauki i kultury.

 

Uhonorowani zostali nie tylko laureaci w poszczególnych kategoriach, ale także wszyscy nominowani do tej nagrody.

 

 

Galę uświetniła część artystyczna w wykonaniu takich artystów jak m.in Krzysztof Kiliański, Grzegorz Wilk czy Antek Smykiewicz, a uśmiech na twarzach gości pojawił się dodatkowo, gdy grupa dzieci związanych z audycją „Ziarno” rozdała uczestnikom białe lilie.

 

Piękna uroczystość w tym roku przypadająca w Dniu Matki Boskiej Różańcowej na pewno na długo pozostanie w pamięci.


GALERIA POZIOMA
ŚWIĘTY JAN PAWEŁ II

!!! CO, GDZIE, KIEDY !!!
czerwiec, 2019
pnwtśrczptsbnd
12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
BŁOGOSŁAWIEŃSTWO

PODZIĘKOWANIA

BŁOGOSŁAWIEŃSTWO

AKT ZAWIERZENIA GRUPY

SONDA
Czy Polacy wystarczająco pielęgnują pamięć św. Jana Pawła II
TAK
NIE

Wyniki
WAŻNE STRONY

Stowarzyszenie Pamięci Jana Pawła II
Ruch kolekcjonerów
pamiątek Jana Pawła II
stowjanpawel2.rejowiec.pl

Parafia Św. Ojca Pio na Kabatach w Warszawie
Parafia przy której działa
grupa Santo Subito
www.opio.pl

KONTO UŻYTKOWNIKA
Witaj,
nie jesteś zalogowany.

Zaloguj się
Grupa "Santo Subito" - Parafia Św. Ojca Pio w Warszawie
ul. Rybałtów 25 - tel. Maciek 607-370-111, Piotr 604-280-522
e-mail: maciej.tc@gmail.com, popoinke@gmail.com
Informacje działają w oparciu o system CMS Webman
Generowanie strony [s]: 0.0444