STOWARZYSZENIE

 

O NAS
STRONA GŁÓWNA
MANIFEST
GENEZA I CELE
KONTAKT
WYSZUKIWARKA
HISTORIA GRUPY

GALERIA ZDJĘĆ

FILMY

DO SŁUCHANIA

TEATR SANTO SUBITO

POEZJA

DO CZYTANIA

RZYM 16-23.10.2010

ZIEMIA ŚWIĘTA 19 - 26.04.2013

 

2017.06 Konkurs geograficzny - Wędrówki ze Świętym

Już trzeci raz z rzędu Stowarzyszenie Santo Subito objęło swoim Patronatem Konkurs Geograficzny „Wędrówki ze Świętym, czyli o podróżowaniu ze Świętym Janem Pawłem II”. Organizatorem konkursu jest Zespół Szkół Nr 5 im. Stefana Kisielewskiego w Warszawie, a autorką tej  wspaniałej inicjatywy jest wyjątkowa Pani nauczyciel Marta Czerniak-Czyżniak.

 

Celem konkursu jak podaje jego organizatorka jest pogłębianie wiedzy geograficznej wśród uczniów szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych, a także rozbudzanie zainteresowań postacią Świętego Jana Pawła II. Szalenie cennym osiągnięciem konkursu jest inspirowanie uczniów do poszukiwania właściwych wzorców postępowania opartych na rzeczywistych wartościach.

 

Nasze Stowarzyszenie ufundowało nagrody laureatom w postacie książek o JPII, oraz naszych płyt.  Zostałem poproszony do komisji oceniającej prace, a 9 czerwca br. uczestniczyłem w uroczystym rozdaniu nagród laureatom. 

 

 

Do konkursu zostało zgłoszonych 25 prac, z czego 10 to prace plastyczne, a pozostałe to reportaże z pielgrzymek z Ojcem Świętym pisane z punktu widzenia uczestnika. To ponad 2 x więcej w porównaniu do ubiegłego roku. 

 

 

 

Jako członek komisji oceniającej przeczytałem wszystkie prace i przy niektórych miałem trudności z ich dokończeniem, gdyż pojawiające się łzy utrudniały mi czytanie. To było bardzo wzruszające mając na uwadze fakt, iż nikt z tych młodych nie mógł z racji wieku uczestniczyć w tych pielgrzymkach. To z czego czerpali to przekaz rodziców, dziadków, to książki i źródła internetowe do których sięgają z entuzjazmem.

 

Na początku spotkania Pani Marta przywitała uczestników, a następnie wraz z panem dyrektorem szkoły zostałem poproszony o wręczanie nagród laureatom. 

 

 

Nagrody były przyznawane w dwóch kategoriach: szkoły gimnazjalne, oraz szkoły ponadgimnazjalne. 

 

 

 

 

Po zakończeniu uroczystości wszyscy zrobiliśmy sobie pamiątkowe zdjęcie obiecują sobie spotkanie za rok w rozbudowanej formule konkursu. Pani Marta myśli o poszerzeniu konkursu o formę poetycka, muzyczną związaną z Osoba naszego Patrona. 

 

 

 

Bardzo nam potrzeba w dzisiejszych czasach takich nauczycieli, „Strażników poranka”, którzy pomogą młodym odnaleźć prawdziwe wartości w obecnym świecie pełnym błyskotek i miraży, w których łatwo się zagubić. Mam poczucie, że Ci młodzi chcą budować swoja przyszłość na skale. Posłuchajcie proszę wywiadu z 3 laureatami Konkursu: Julią Świstek, która zajęła I miejsce w kategorii reportaż, szkoły gimnazjalne, Bartoszem Jarząbkiem, który był zwycięzcą w kategorii pracy plastycznej w szkołach gimnazjalnych, oraz Bartłomiejem Witkowskim zdobywcą I miejsca w kategorii reportażu szkół ponadgimnazjalnych.

 

Wywiad z Julią Świstek, Bartoszem Jarząbkiem i Bartłomiejem Witkowskim

 

Czyż serce nie rośnie po wysłuchaniu tych młodych?

 

I na zakończenie posłuchajcie wywiadu ze „spiritus movens” całości p. Marta Czerniak-Czyżniak.

 

Wywiad z Panią Martą Czerniak-Czyżniak

 

Nasze  Stowarzyszenie otrzymało dyplom honorowy za patronat i ufundowanie nagród w konkursie.

 

 

Jeszcze raz składamy gratulację laureatom oraz szczere  wyrazy uznania dla p. Marty, organizatorki konkursu. Zaprosiłem p. Martę na nasze spotkanie, aby opowiedziała coś więcej o swojej inicjatywie. Pani Marta obiecała, że w miarę swoich możliwości będzie brała udział w naszych spotkaniach. To bardzo dobra wiadomość, gdyż spotkania z takimi ludźmi to z jednej strony przyjemność, a po drugie to źródło  do realizacji nowych pomysłów. 

 

Wasz reporter

Maciej Trybulec


GALERIA POZIOMA
ŚWIĘTY JAN PAWEŁ II

!!! CO, GDZIE, KIEDY !!!
grudzień, 2018
pnwtśrczptsbnd
12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31
BŁOGOSŁAWIEŃSTWO

PODZIĘKOWANIA

BŁOGOSŁAWIEŃSTWO

AKT ZAWIERZENIA GRUPY

SONDA
Czy Polacy wystarczająco pielęgnują pamięć św. Jana Pawła II
TAK
NIE

Wyniki
WAŻNE STRONY

Stowarzyszenie Pamięci Jana Pawła II
Ruch kolekcjonerów
pamiątek Jana Pawła II
stowjanpawel2.rejowiec.pl

Parafia Św. Ojca Pio na Kabatach w Warszawie
Parafia przy której działa
grupa Santo Subito
www.opio.pl

KONTO UŻYTKOWNIKA
Witaj,
nie jesteś zalogowany.

Zaloguj się
Grupa "Santo Subito" - Parafia Św. Ojca Pio w Warszawie
ul. Rybałtów 25 - tel. Maciek 607-370-111, Piotr 604-280-522
e-mail: maciej.tc@gmail.com, popoinke@gmail.com
Informacje działają w oparciu o system CMS Webman
Generowanie strony [s]: 0.0450