STOWARZYSZENIE

 

O NAS
STRONA GŁÓWNA
MANIFEST
GENEZA I CELE
KONTAKT
WYSZUKIWARKA
HISTORIA GRUPY

GALERIA ZDJĘĆ

FILMY

DO SŁUCHANIA

TEATR SANTO SUBITO

POEZJA

DO CZYTANIA

RZYM 16-23.10.2010

ZIEMIA ŚWIĘTA 19 - 26.04.2013

 

2012.04.15 Wystawienie sztuki teatralnej Tryptyk Rzymski

                                 

 

Po wystawieniu dramatu Karola Wojtyły „Promieniowanie ojcostwa“, w październiku 2011 roku, przez grupę „Santo Subito“, prawie od razu zrodził się pomysł zagrania kolejnego dzieła Jana Pawła II - „Tryptyk Rzymski“.

 

 

Tryptyk składa się z trzech części:strumień, medytacje nad Księgą Rodzaju na progu Kaplicy Sykstyńskiej  oraz wzgórze w krainie Moria. Propozycja wystawienia tego utworu została skonsultowana z młodym i zdolnym naszym parafianinem Jakubem Kaczmarkiem,który podjął się wielkiego wyzwania wyreżyserowania tego utworu. Oczywiście uznano , że najlepszą datą wystawienia tego spektaklu będzie niedziela Miłosierdzia Bożego , a zarazem siódma rocznica śmierci papieża Jana Pawła II. Jakub zajął się reżyserią i skomponowaniem muzyki oraz zebraniem młodzieży do chóru. Potrzebna jeszcze była grupa aktorów. Poszukiwano chętnych, namawiano,ale byli też tacy, którzy zgłaszali się bez zastanowienia. „Tryptyk Rzymski“ nie jest łatwym poematem, a do nauczenia się na pamięć to ogromne wyzwanie. Od lutego 2012 roku rozpoczęły się próby. Odbywały się co tydzień, w środy. W wielu próbach uczestniczyła znana aktorka teatralna i filmowa Mira Krajewska. Spędziła z naszymi aktorami w sumie kilkadziesiąt godzin. Poprawiała, uczyła i służyła radą. Z każdą następną próbą było coraz lepiej, ale trema i obawa przed nauczeniem tekstu na pamięć okazały się ogromne.

Nadszedł czas premiery 15.04.2012 rok niedziela, po Mszy Św. o godzinie 18.30  i 20.00 w naszej kaplicy Św. Ojca Pio. Wszyscy zmobilizowani, poważni, w eleganckich strojach. Na chórze Jakub Kaczmarek i Małgosia Hubicka oraz chór młodzieży. Światłem i obsługą techniczną kierował Stanisław Sielski.

 

  

Występ rozpoczął Maciej. Odkrył obraz Jana Pawła II, który znajdował się pod ołtarzem. Na ścianie  wyświetlane zostały :scena wyboru Karola Wojtyły na papieża /fragment filmu/, zdjęcia z Kaplicy Sykstyńskiej oraz sceny z pogrzebu papieża Jana Pawła II.

      Gdyby w naszej kaplicy była teatralna kurtyna, to z pewnością podnosiłaby się wiele, wiele razy....

 

 

Po spektaklu Maciej Trybulec podziękował Pani Mirze Krajewskiej za obecność na premierze i wielką, fachową pomoc w próbach. Natomiast Pani Mira Krajewska skierowała słowa wielkiego uznania dla wszystkich twórców i aktorów „Tryptyku Rzymskiego“.

A jak to wszystko wyglądało można zobaczyć na filmie przygotowanym przez Piotra. Wszystkich serdecznie zapraszamy do jego obejrzenia.

 

Galeria zdjęć

Film z przedstawienia


GALERIA POZIOMA
ŚWIĘTY JAN PAWEŁ II

!!! CO, GDZIE, KIEDY !!!
kwiecień, 2019
pnwtśrczptsbnd
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930
BŁOGOSŁAWIEŃSTWO

PODZIĘKOWANIA

BŁOGOSŁAWIEŃSTWO

AKT ZAWIERZENIA GRUPY

SONDA
Czy Polacy wystarczająco pielęgnują pamięć św. Jana Pawła II
TAK
NIE

Wyniki
WAŻNE STRONY

Parafia Św. Ojca Pio na Kabatach w Warszawie
Parafia przy której działa
grupa Santo Subito
www.opio.pl

Stowarzyszenie Pamięci Jana Pawła II
Ruch kolekcjonerów
pamiątek Jana Pawła II
stowjanpawel2.rejowiec.pl

KONTO UŻYTKOWNIKA
Witaj,
nie jesteś zalogowany.

Zaloguj się
Grupa "Santo Subito" - Parafia Św. Ojca Pio w Warszawie
ul. Rybałtów 25 - tel. Maciek 607-370-111, Piotr 604-280-522
e-mail: maciej.tc@gmail.com, popoinke@gmail.com
Informacje działają w oparciu o system CMS Webman
Generowanie strony [s]: 0.0507