STOWARZYSZENIE

 

O NAS
STRONA GŁÓWNA
MANIFEST
GENEZA I CELE
KONTAKT
WYSZUKIWARKA
HISTORIA GRUPY

GALERIA ZDJĘĆ

FILMY

DO SŁUCHANIA

TEATR SANTO SUBITO

POEZJA

DO CZYTANIA

RZYM 16-23.10.2010

ZIEMIA ŚWIĘTA 19 - 26.04.2013

 

2008.03.01 Rekolekcje Wielkopostne - Jesionka koło Warszawy

W sobotę 1 marca część osób z naszej grupy „Santo Subito” wyjechała razem z Księdzem Piotrem do miejscowości Jesionka koło Żyrardowa na wspólne rekolekcje przed obchodami Wielkiego Tygodnia i Świąt Wielkanocnych. Specjalnie dla nas rekolekcje poprowadził Ksiądz Mirosław Kurek, znakomity Duszpasterz miejscowej Parafii.

Przed rozpoczęciem rekolekcji obaj Księża odprawili dla nas Mszę Świętą we wspaniałej scenerii malutkiego pokoiku na poddaszu, w którym Ksiądz Kurek stworzył miejsce do wspólnej modlitwy. Po Mszy poprowadził bardzo ciekawe i przepełnione aktualnymi wartościami rekolekcje.

Po południu Ksiądz Kurek udostępnił nam do dyspozycji „Kuchnię Parafialną”, w której przygotowaliśmy wspólny posiłek. Jedzenia było mnóstwo – szczególnie kiełbas, które z powodu zimnej pogody zamiast smażyć na ognisku postanowiliśmy ugotować w garnkach. Panie przygotowały jak zawsze pyszne słodkości. Powoli zaczęła wkradać się świąteczna atmosfera.

Po obfitym obiedzie ponownie poszliśmy do kapliczki na poddaszu gdzie po odmówieniu Koronki odbyła się druga część naszych rekolekcji.

Był to pierwszy wyjazd rekolekcyjny naszej grupy. Pomysł spodobał się wszystkim i postanowiliśmy, iż w celu dalszego rozwoju duchowego naszej grupy będziemy takie rekolekcje organizować przed Świętami Wielkiej Nocy i Bożego Narodzenia.

Podczas rekolekcji Ala podzieliła się z nami swoim pomysłem. Z rodzinnego pobytu w Rzymie przywiozła on różaniec, który został poświęcony przez Księdza Piotra w Kościele w Mikaszówce podczas naszego ostatniego spływu kajakowego. Wtedy to wpadła razem z mężem na pomysł, iż mógłby to być wędrujący po naszych domach różaniec. Osoba lub rodzina brałaby go na tydzień pod swój dach dla wspólnej modlitwy i po tygodniu przekazywała dalej. Pomysł bardzo nam się spodobał i już w najbliższą niedzielę różaniec powędrował do naszych domów.

 Galeria zdjęć


GALERIA POZIOMA
ŚWIĘTY JAN PAWEŁ II

!!! CO, GDZIE, KIEDY !!!
czerwiec, 2019
pnwtśrczptsbnd
12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
BŁOGOSŁAWIEŃSTWO

PODZIĘKOWANIA

BŁOGOSŁAWIEŃSTWO

AKT ZAWIERZENIA GRUPY

SONDA
Czy Polacy wystarczająco pielęgnują pamięć św. Jana Pawła II
TAK
NIE

Wyniki
WAŻNE STRONY

Stowarzyszenie Pamięci Jana Pawła II
Ruch kolekcjonerów
pamiątek Jana Pawła II
stowjanpawel2.rejowiec.pl

Parafia Św. Ojca Pio na Kabatach w Warszawie
Parafia przy której działa
grupa Santo Subito
www.opio.pl

KONTO UŻYTKOWNIKA
Witaj,
nie jesteś zalogowany.

Zaloguj się
Grupa "Santo Subito" - Parafia Św. Ojca Pio w Warszawie
ul. Rybałtów 25 - tel. Maciek 607-370-111, Piotr 604-280-522
e-mail: maciej.tc@gmail.com, popoinke@gmail.com
Informacje działają w oparciu o system CMS Webman
Generowanie strony [s]: 0.0467