STOWARZYSZENIE

 

O NAS
STRONA GŁÓWNA
MANIFEST
GENEZA I CELE
KONTAKT
WYSZUKIWARKA
HISTORIA GRUPY

GALERIA ZDJĘĆ

FILMY

DO SŁUCHANIA

TEATR SANTO SUBITO

POEZJA

DO CZYTANIA

RZYM 16-23.10.2010

ZIEMIA ŚWIĘTA 19 - 26.04.2013

 

2007.10.06 Spotkanie grupy organizacyjne

Spotkanie Grupy „Santo subito“ 6 października 2007 r. było poświęcone sprawom organizacyjnym i planom grupy na następny rok działalności.

 

 

Plany sekcji turystyki zaprezentował Piotr Linke.

Celem wypraw śladami papieża Jana Pawła II w Polsce będą głównie góry i Mazury. Na dalsze wyjazdy wygodniejszy będzie autokar (wyrazy uznania należą się Alicji Buescher, która organizowała autokar na wyprawę kajakową), zaś w okolice Warszawy możemy ruszać samochodami prywatnymi.

Ustalenia:
1. Należy obniżyć koszty wyjazdów (szczególnie posiłków), aby nie stwarzać barier finansowych dla osób nowo przybyłych do grupy, osób mniej zamożnych oraz rodzin (dla których koszty czasem zwiększają się cztero- lub pięciokrotnie). Noclegi planować w obiektach klasy turystycznej. Odrobina ascetyzmu nie zaszkodzi.
2. Organizujemy jeden większy wyjazd w ciągu roku – w czerwcu, w długi weekend Bożego Ciała. W 2008 r. będzie to wyjazd w Bieszczady (okolice Komańczy, szlakami JPII).
3. Będą organizowane tzw. majówki, czyli 1-dniowe wypady np. na rowerach, lub w okolice Warszawy – do Puszczy Kampinowskiej.
4. Zimą planowany jest 1-dniowy wyjazd na kulig:
pod koniec stycznia (26 I) – wyjazd do Słupna (kulig, ognisko, spotkanie).

Sekcja Kultury – Maciek Trybulec:

Najbliższe przedsiewzięcie to organizacja Dnia Papieskiego w naszej parafii, 14 X.
Planowana jest Msza Św. o godz. 20.00. Oprawę muzyczną zapewnia schola (zaśpiewa piosenki z płyty „Santo subito“. Po mszy – wieczór filmowo-literacki, poświęcony czterem tematom z życia Papieża:
1. Papież pielgrzym (Basia de la Grange),
2. Papież a góry (Małgosia Wojnecka),
3. Papież na kajakach (Andrzej Pietrucha),
4. Papież a młodzież (Alicja Buescher).
Filmy dokumentalne, wg montażu Piotra Linke, będą przeplatane piosenkami scholi, tekstami papieskimi. Wieczór zakończy modlitwa o beatyfikację oraz – dla odmiany – „Barka“…
We wtorek, 16 października, grupa organizuje „Różaniec z Janem Pawłem II“, który poprzedzi Msza Św. o godz. 19.00.
W listopadzie 10-tego o godz. 17.00 planowane jest spotkanie z pisarzem, Pawłem Zuchniewiczem, autorem wielu książek o Karolu Wojtyle, m.in. „Lolek. Młodzieńcze lata papieża“ oraz „Wujek Karol. Kapłańskie lata papieża“. Są to tytuły do przeczytania przed spotkaniem. Zachęcamy do lektury, aby mieć o co pytać autora…

Planowane są spotkania z innymi osobami, które kiedyś miały okazję spotykać się Janem Pawłem II (np. Katarzyną Kolendą-Zalewską, Krzysztofem Skowrońskim).
Będziemy też obchodzić uroczyście rocznicę śmierci Jana Pawła II.
W teatrze Wielkim trwa wystawa – Jan Paweł II a sztuka. Warto!

 


Sekcja modlitewna – Barbara de la Grange:

1. W każdy drugi czwartek miesiąca będzie Msza Św. przygotowywana przez Grupę „Santo subito“, po mszy odbywa się Adoracja Najświętszego Sakramentu. Serdecznie zapraszamy na udział w tej formie działań grupy. Jeśli ktoś nie może uczestniczyć we mszy, ważne jest, aby znalazł chwilę na przyjście do kościoła, choćby na kilka minut adoracji.
2. Codziennie o godz. 15.00, kto ma czas i możliwość, może przyłączyć się do wspólnej (zdalnej) modlitwy w różnych intencjach. Skrzynkę intencji zamieścimy na naszej podstronie internetowej.
3. Przypomnienie o drugim czwartku miesiąca i adoracji jest zadaniem Renaty Schumacher.
Sekcja charytatywna – Maciek:
Zorganizowana we wrześniu przez Grupę i księdza Piotra loteria fantowa w murach nowego kościoła zakończyła się sukcesem: sprzedano wszystkie losy, uzyskano kwotę ok. 4440 zł! Pieniądze mają być przeznaczone na wsparcie Domu Dziecka w Gołdapi oraz Domu Dziecka w Częstochowie. Ważne jest, aby poinformować parafian, na co przeznaczone są pieniądze od nich – jest to istotna kwestia, aby wiedzieli, że idą naprawdę na cel, na który są zbierane. Można poprosić dyrektora Domu Dziecka o list z podziękowaniem, który wywiesimy w gablocie.
Grupa kontynuuje przedsięwzięcia charytatywne:
1. Wspieranie Domu Dziecka w Gołdapi, który teraz przekształca się w rodzinny dom dziecka i potrzebuje np. wyposażenia, mebli, komputerów do pracowni, itp.
2. Akcja „List do św. Mikołaja“ – od dzieci z Gołdapi listy przyjdą na początku listopada. Każdy weźmie po 1 do realizacji. Jeśli listów będzie więcej niż Mikołajów, zapytajmy znajomych, czy dołączą do akcji.
3. „Stypendium Santo subito“ dla Moniki Kaźmierczak, studentki II roku. Wpłaty przekazujemy na konto Moniki. Numer konta poda zainteresowanym Maciek.
4. Wraca pomysł lizytacji „bombek z autografem“, ale ksiądz Piotr prosi, by bardziej zaangażować się w licytację – przynajmniej obecnością, gdyż jest to niezręczna sytuacja, gdy jest zainteresowanych jedynie kilka osób.
5. Akcja ciasteczkowa – pieczenie ciastek odbędzie się 2 XII (w sobotę), zaś sprzedaż – po każdej mszy w niedzielę 3 XII. Musimy upiec więcej, bo w zeszłym roku ciastka skończyły się po mszy o 13, a było duże zainteresowanie. Materiały do pakowania zapewnia Beata Perkowska. Aby nabywcy wiedzieli, co finansują, do każdego opakowania włożymy zdjęcie dzieci z Gołdapi z naszą grupą, z napisem „Pomagasz tym dzieciakom. Santo subito – dar serca“. Potrzebny wykonawca takiej etykiety.
6. W przyszłości – pomoc w organizacji wycieczki dzieci z Gołdapi do Warszawy. Dzieci te nigdy nie widziały stolicy…
7. Nawiązanie współpracy z Fundacją „Skrzydła“ – w fazie projektu.
Sekcja komunikacji
Stworzeniem strony internetowej Grupy „Santo subito“ mają się zająć Andrzej Pietrucha i Piotr Linke. Jest to przedsięwzięcie istotne ze względu na usprawnienie komunikacji, gdyż zdarza się często, że nie odbieramy poczty e-mail i nie wiemy np. o planowanych spotkaniach. Na stronie będą informacje o spotkaniach, opisy spotkań poprzednich, wyjazdowych, fotografie z ważnych wydarzeń grupy, skrzynka intencji modlitewnych i inne materiały (np. linki do stron o Janie Pawle II i do Jego tekstów).
Może znalazłoby się też miejsce na publikację własnych utworów poetyckich, poświęconych Janowi Pawłowo II I innych? Galeria fotografii? Scenariusze uroczystości, które już zorganizowaliśmy?

Obejrzeliśmy także filmy o wyprawie do Wilna i kajakowej. Piotr opracował kronikę grupy w formie książkowej. Z niecierpliwością czekamy na dodruk…

  

 Galeria zdjęć


GALERIA POZIOMA
ŚWIĘTY JAN PAWEŁ II

!!! CO, GDZIE, KIEDY !!!
czerwiec, 2019
pnwtśrczptsbnd
12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
BŁOGOSŁAWIEŃSTWO

PODZIĘKOWANIA

BŁOGOSŁAWIEŃSTWO

AKT ZAWIERZENIA GRUPY

SONDA
Czy Polacy wystarczająco pielęgnują pamięć św. Jana Pawła II
TAK
NIE

Wyniki
WAŻNE STRONY

Parafia Św. Ojca Pio na Kabatach w Warszawie
Parafia przy której działa
grupa Santo Subito
www.opio.pl

Stowarzyszenie Pamięci Jana Pawła II
Ruch kolekcjonerów
pamiątek Jana Pawła II
stowjanpawel2.rejowiec.pl

KONTO UŻYTKOWNIKA
Witaj,
nie jesteś zalogowany.

Zaloguj się
Grupa "Santo Subito" - Parafia Św. Ojca Pio w Warszawie
ul. Rybałtów 25 - tel. Maciek 607-370-111, Piotr 604-280-522
e-mail: maciej.tc@gmail.com, popoinke@gmail.com
Informacje działają w oparciu o system CMS Webman
Generowanie strony [s]: 0.0511